Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” na Warmii
Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” przez 5 dni promował gminę Liszki podczas XXIII Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru „Warmia 2018”.
Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” na Warmii
Reprezentacyjny zespół Gminy Liszki - Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” przez 5 dni promował naszą gminę podczas XXIII Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru „Warmia 2018”.
Festiwal rozpoczął barwny korowód ulicami Starego Miasta w Olsztynie. Wzięło w nim udział około 800 artystów z Polski i z zagranicy. Polskę reprezentowały następujące zespoły: gospodarze, czyli Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”, Zespół Pieśni i Tańca „Marynia” z Wronek, Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie” z Grajewa, Zespół Tańca Ludowego „Moraczewo” z Rydzyny i oczywiście Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”. Wśród zagranicznych gości znalazły się zespoły z: Peru, Kanady, Meksyku, Węgier, Cypru, Irlandii, Macedonii, Indonezji i Serbii.
Przez wszystkie dni festiwalu tancerze prezentowali się na scenie olsztyńskiego amfiteatru, amfiteatru w Ostródzie, a także w wielu innych miejscowościach. Nasz zespół wystąpił 4 razy w Olsztynie i 1 raz w Ostródzie. Publiczność obejrzała w naszym wykonaniu krakowiaka, poloneza, tańce i piosenki Górnego Śląska, tańce Górali Beskidu Śląskiego oraz suitę tańców lubelskich. Liczna widownia, której nawet deszcz nie przegonił z amfiteatru, za każdym razem nagradzała nasze występy gromkimi brawami. W trakcie festiwalu 6 naszych par wzięło udział XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „Warmia 2018”, dla 3 par był to pierwszy start w turnieju. Najlepszy wynik osiągnęli Zofia Brzezińska i Paweł Tabor zajmując I miejsce w kat. II A.
W ramach festiwalu delegacja naszego zespołu wraz z pozostałymi uczestnikami spotkała się z Prezydentem Olsztyna. Był to moment na przedstawienie się i wymianę upominków.
Pomimo napiętego programu udało nam się wykąpać w jeziorze i spędzić trochę czasu na plaży miejskiej. Oprócz występów wzięliśmy także udział w kilku imprezach integracyjnych, były to m.in. zabawa na „Rancho u Kojrysa” i w „Osadzie Kozackiej Ataman” a także start w zawodach ”Smoczych Łodzi” na jeziorze Ukiel w Olsztynie.
Udział naszego zespołu w Festiwalu był bardzo cennym doświadczeniem, zaprocentował nowymi przyjaźniami, zintegrował nasz zespół i dał nam energię do dalszych ćwiczeń. Nasi młodzi tancerze zaprezentowali się w Olsztynie bardzo pięknie, wszyscy jesteśmy z nich bardzo dumni.
Wyjazd był współfinansowany ze środków otrzymanych z Urzędu Gminy Liszki w ramach dotacji w otwartym konkursie ofert. Dziękujemy Wójtowi Gminy Liszki za wsparcie oraz właścicielom firmy Malbus, którzy również dołożyli cegiełkę, aby ten wyjazd mógł się odbyć.
Poprzedni artykuł