Gminna Orkiestra Dęta w Liszkach

Gminna Orkiestra Dęta w Liszkach działa od 2015 roku. Głównym celem jej działalności jest oprawa uroczystości gminnych, patriotycznych, strażackich i kościelnych oraz popularyzowanie muzyki orkiestr dętych wśród mieszkańców gminy Liszki. W repertuarze orkiestry znajdują się standardy muzyki rozrywkowej, klasycznej a także marsze i utwory okolicznościowe.

Orkiestra aktywnie promuje rozwój muzyczny i naukę gry na instrumentach wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Do orkiestry mogą wstąpić osoby potrafiące grać na instrumentach muzycznych (niezależnie od stopnia zaawansowania) oraz osoby, które dopiero chcą się nauczyć tej pięknej sztuki. Dla osób które nie posiadają własnego instrumentu orkiestra udostępnia instrumenty. Lekcje odbywają się indywidualnie. Uczeń podczas zajęć zdobywa umiejętności praktyczne oraz wiedzę z zakresu zasad muzyki, kształcenia słuchu czy kształtowania materiału muzycznego. Nabór jest prowadzony całorocznie.

Kapelmistrzem Gminnej Orkiestry Dętej jest Pan Dawid Roj – muzyk, instrumentalista. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Oleśnie, Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie, Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych w Nowym Sączu, Kursu organistowskiego w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia im. ks. kard. F. Macharskiego w Krakowie.

Gminna Orkiestra Dęta zapewnia świetną atmosferę i wiele muzycznych wrażeń!

Więcej informacji:
e-mail: orkiestraliszki@gmail.com
http://www.facebook.com/orkiestraliszki

Galeria