02 września 2019 Informacje

BO Małopolska: Aż 188 zadań dopuszczonych do głosowania!

Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

BO Małopolska: Aż 188 zadań dopuszczonych do głosowania!

Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wynik jest rekordowy: mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 188 zadań – czyli o 38 więcej niż przed rokiem. Głosowanie rozpocznie się już 9 września i potrwa do końca miesiąca.

Wiosną, w trakcie składania propozycji zadań mieszkańcy zgłosili aż 239 propozycji – najwięcej w historii wszystkich edycji. Teraz pozytywną weryfikację przeszło aż 188 pomysłów. Najwięcej z nich, bo 38, dotyczy subregionu Miasto Kraków. Na drugim miejscu jest Subregion Tarnowski, z 37 zadaniami, a na trzecim – z 36 zadaniami – Subregion Sądecki. Mieszkańcy Małopolski Zachodniej będą mogli wybierać z 31 zadań, a Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego i Subregionu Podhalańskiego – z 23 pomysłów.

- Od początku tej edycji budżet obywatelski Małopolski cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Zapraszam do głosowania, które oficjalnie rozpoczniemy 9 września. Będzie można wybrać najlepsze, najciekawsze i najbardziej interesujące propozycje - zachęca Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Wśród wszystkich pomysłów przeważają zadania o charakterze sportowym i turystycznym – w sumie jest ich aż 57. Mieszkańcy zaproponowali też sporo pomysłów kulturalnych (43), zdrowotnych (30), edukacyjnych (29) czy transportowych (16).

• Lista zadań dopuszczonych do głosowania znajduje się tutaj [PDF]: https://www.malopolska.pl/_userfiles/uploads/KZ-VII/BO/BO%202019/Zal_1_ZWM_przyjete.pdf?fbclid=IwAR1p6NtgUeaNL5cickyA1Mgi9kqpDGd24h-U3roq7v0F_4ZGVOE1giBi9MU

• Lista zadań odrzuconych jest dostępna tutaj [PDF]: https://www.malopolska.pl/_userfiles/uploads/KZ-VII/BO/BO%202019/zal_2_ZWM_odrzucone.pdf?fbclid=IwAR1v14yxCQ3gh75ZG3xZywNK26c20BC5WZ8jwVCN_QjiMpkF7LZ1AVgP_-Y

Warto przypomnieć, że w tym roku autorzy zadań mogli po raz pierwszy odwołać się od wstępnej weryfikacji ich pomysłów. Ich protesty rozpatrywała w sierpniu specjalnie powołana do tego Rada Budżetu Obywatelskiego. W sumie wpłynęło 21 odwołań, z czego 4 zostały uznane za zasadne.

Jeden głos na najlepsze zadanie!
Głosowanie w IV edycji BO Małopolska startuje już za 2 tygodnie. W tym roku zaplanowano je od 9 do 30 września i udział w nim może wziąć każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat. Tak jak w latach ubiegłych, mieszkańcy mają 1 głos i mogą go oddać tylko na 1 zadanie z subregionu, w którym mieszkają. Uwaga – żeby głosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce.

W 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego będzie można zagłosować na trzy sposoby. Najprostszym i najszybszym będzie oddanie głosu przez internet – już 9 września na stronie http://www.bo.malopolska.pl zostanie uruchomiony specjalny panel do głosowania. Tak jak w ubiegłych latach, dopuszczona zostanie też możliwość oddania głosu na papierowym formularzu – wrzucając go do jednej z 26 stacjonarnych urn (lista poniżej). Wzór tegorocznej karty do głosowania można już znaleźć na http://www.bo.malopolska.pl.

Głosować będzie również można korespondencyjnie, przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres urzędu marszałkowskiego lub jednej z jego agend zamiejscowych. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że decyduje data wpływu do urzędu – nie data stempla pocztowego. Jeśli głos dotrze po 30 września, nie zostanie uznany za ważny.
Więcej informacji można znaleźć na: http://www.bo.malopolska.pl i https://www.facebook.com/bo.malopolska/

Lista miejsc, w których odbywać się będzie głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego poprzez wrzucenie do urny wypełnionej karty do głosowania:

1. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, ul. Basztowa 22;
2. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, ul. Racławicka 56;
3. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Kraków os. Teatralne 4a;
4. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Funduszy Europejskich, Kraków, Wielicka 72;
5. Agenda zamiejscowa UMWM, Tarnów, al. Solidarności 5-9;
6. Agenda zamiejscowa UMWM, Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52;
7. Agenda zamiejscowa UMWM, Nowy Targ, al. 1000-lecia 35;
8. Agenda zamiejscowa UMWM, Oświęcim ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21;
9. Urząd Gminy i Miasta Miechów, ul. Henryka Sienkiewicza 25;
10. Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1;
11. Urząd Miasta i Gminy Brzesko, ul. Bartosza Głowackiego 51;
12. Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, ul. Rynek 8/9;
13. Urząd Miasta Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki 13;
14. Urząd Miejski w Gorlicach, Rynek 2 (Pawilon Historii Miasta Gorlice);
15. Urząd Miejski w Wadowicach, Plac Jana Pawła II 23;
16. Starostwo Powiatowe w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 31;
17. Urząd Miejski w Chrzanowie, al. Henryka 20;
18. Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, Rynek 34;
19. Urząd Miejski w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4;
20. Urząd Gminy Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B;
21. Urząd Gminy i Miasta Proszowice, 3 Maja 72;
22. Urząd Miejski w Suchej Beskidzkiej, ul. Mickiewicza 19;
23. Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce, ul. Powstania Warszawskiego 1;
24. Urząd Miejski w Krynicy – Zdroju, ul. Kraszewskiego 7;
25. Urząd Gminy Łącko, Łącko 445;
26. Urząd Miejski w Zakliczynie, Rynek 32.