15 stycznia 2026
Informacje
Program Współpracy Gminy Liszki z NGO na Rok 2026
Współpraca Gminy Liszki z organizacjami pozarządowymi w 2026 roku – ogłoszenie o naborach
Gmina Liszki zaprasza organizacje pozarządowe do wspólnego budowania społeczeństwa obywatelskiego poprzez realizację zadań publicznych w 2026 roku. W ramach przyjętego „Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2026” możliwe jest pozyskanie środków finansowych w dwóch trybach:
1. Otwarty konkurs ofert
Jest to podstawowy tryb finansowania projektów. Ogłoszony nabór dotyczy realizacji zadań publicznych w następujących obszarach:
• pomoc społeczna,
• wsparcie osób niepełnosprawnych,
• turystyka,
• kultura,
• sport i kultura fizyczna,
• ekologia
Termin składania ofert: Wnioski w ramach konkursu można składać do 2 lutego 2026 r. do godziny 15.00
2. Małe Granty (Art. 19a)
Dla organizacji planujących pilne inicjatywy o mniejszej skali przewidziano uproszczony tryb pozakonkursowy.
• Maksymalna kwota dofinansowania: do 10 000 zł.
• Czas realizacji zadania: maksymalnie 90 dni
• Termin naboru: Nabór jest prowadzony w trybie ciągłym – do wyczerpania środków finansowych
Dokumentacja i szczegółowe informacje
Szczegółowe regulaminy, kryteria oceny ofert stosowane przez komisje konkursowe oraz obowiązujące wzory dokumentów są dostępne:
• w Biuletynie Informacji Publicznej,
Zachęcamy wszystkie uprawnione podmioty do składania ofert i wspólnego działania na rzecz mieszkańców naszej gminy.
Poprzedni artykuł
14 stycznia 2026
InformacjeInwestycje i infrastruktura
Budowa nowego żłobka w Morawicy