08 lutego 2024 Informacje

Funkcjonowanie Urzędu Gminy, jednostek gminnych i szkół w związku ze strajkiem rolników

Szanowni Mieszkańcy,

Rolnicy z Gminy Liszki i gmin sąsiednich przyłączyli się do strajku Rolników Indywidualnych, który odbędzie się w dniu 9 lutego 2024 r. Zbiórka pojazdów zaczyna się o godzinie 9.30 w miejscowości Cholerzyn na parkingu przy Zalewie (obok Pizzerii Paolo), następnie po odprawie około godziny 10.00 ruszą na drogę DW744 z której wjadą na drogę nr 780 w stronę Krakowa i udadzą się nią aż do ronda im. Herberta Hoovera (Węzeł Mirowski). Następnie zawrócą i będą się poruszać drogą DW780 w kierunku Liszek, do ronda Krzyża Świętego. Tam ponownie zawrócą i udadzą się trasą powrotną do ronda im. Herberta Hoovera. Trasa ta będzie się kilkukrotnie zapętlać. Przewidywane zakończenie strajku między godziną 17-18 w miejscu rozpoczęcia.

Powyższe działania mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym. Dlatego nastąpiła zmiana organizacji pracy Urzędu Gminy Liszki jak i jednostek organizacyjnych Gminy Liszki.

Urząd Gminy, Gminny Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będą pracować w minimalnym składzie. Złożenie pism będzie oczywiście możliwe na dziennikach podawczych, natomiast sprawy do załatwienia z pracownikami merytorycznymi należy przełożyć na inny termin.

Kasa Urzędu będzie nieczynna. Urząd Stanu Cywilnego będzie pracował w pełnym zakresie. Gminna Biblioteka Publiczna również czynna do godz. 16:00.

Jednocześnie informujemy, że we wszystkich szkołach podstawowych wraz z oddziałami przedszkolnymi dla których organem prowadzącym jest Wójt Gminy Liszki zajęcia w tym dniu zostały zawieszone.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie sytuacji.