27 marca 2024 Informacje

Wielkanocna akcja wsparcia dla ubogiej rodziny od policjantów z powiatu krakowskiego oraz Gminy Liszki

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych policjanci z powiatu krakowskiego przy wsparciu wójta Gminy Liszki oraz GOPS-u zorganizowali świąteczny prezent dla potrzebującej rodziny z powiatu krakowskiego. Komendant Powiatowy Policji w Krakowie insp. Jacek Cholewa wspólnie z pracownikami GOPS-u przekazali dzisiaj prezent, który z pewnością ułatwi rodzinie codzienne życie. 

Święta Wielkanocne, jak każde inne to czas spokoju i radości. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na obchody tego święta w magiczny sposób, choćby z powodów finansowych lub innych problemów generujących trudną sytuację rodzinną.

Właśnie dlatego, policjanci z powiatu krakowskiego wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liszkach, zorganizowali akcję dla potrzebującej rodziny z gminy Liszki, która była w potrzebie pozyskania nowej kuchenki gazowej.

Specjalnie na ten cel w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie i podległych komisariatach policjanci zorganizowali zbiórkę celem zebrania funduszy na zakup jakże potrzebnego do codziennego użytku sprzętu.

Z kolei Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Liszkach przyznał rodzinie dodatkowe finansowe wsparcie świąteczne, aby godnie spędzili ten wyjątkowy czas.

Dzisiaj (27 marca br.) przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w osobach komendant insp. Jacek Cholewa wraz z zastępcą nadkom. Mariuszem Świdą oraz naczelnikiem Wydziału Wspomagającego kom. Adamem Kwapińskim wspólnie z przedstawicielami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liszkach, udali się do wybranej rodziny, wręczając świąteczny prezent, a także poinformowali o dodatkowym wsparciu z GOPS-u. Radość i uśmiech na twarzach obdarowanych była niesamowita. Dzięki temu szlachetnemu przedsięwzięciu ten tegoroczny świąteczny będzie dla nich wyjątkowy.

Dziękujemy Panu wójtowi gminy Liszki oraz Pani kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liszkach za wsparcie i pomoc w realizacji tego szlachetnego przedsięwzięcia.  Dziękujemy również wszystkim policjantom i pracownikom policji, którzy również z dobroci serca włączyli się w akcję, by pomóc potrzebującym, w tym szczególnym świątecznym okresie.

Komenda Powiatowa Policji w Krakowie

Wielkanocna akcja wsparcia dla ubogiej rodziny od policjantów z powiatu krakowskiego oraz Gminy Liszki