21 listopada 2022 Informacje

Nie truj. Weź dotację. Wymień piec.

To ostatnia szansa, by złożyć wniosek o dotację z programu „Redukcja niskiej emisji przez promowanie oraz dofinansowanie wymiany palenisk domowych z terenu gminy Liszki na źródła ciepła zasilane paliwami gazowymi oraz biomasą – etap 2”  i tym samym zyskać do 9 783,57 zł na wymianę starego pieca węglowego na inne proekologiczne źródło ciepła zasilane gazem lub biomasą.

Nie warto zwlekać z decyzją. W przyszłym roku program zostanie zakończony. W programie pozostało jeszcze 5 miejsc dla kotłów zasilanych gazem oraz 10 zasilanych biomasą.

To kluczowy czas dla mieszkańców Gminy Liszki, którzy wciąż ogrzewają swoje domy za pomocą pieców na paliwo stałe. Nie warto zwlekać z decyzją, zwłaszcza że przepisy uchwały antysmogowej wprost określają, do kiedy możemy palić w piecu. 

Z dofinansowania w ramach programu skorzystało już ponad 560 gospodarstw domowych. W przyszłości – po zakończeniu programów dofinansowania – konieczna będzie wymiana urządzeń we własnym zakresie.

Ważne!!

Warunkiem otrzymania dotacji jest odpowiedni poziom termomodernizacji budynku oraz po podpisaniu umowy całkowita likwidacja starego źródła ogrzewania tzw. kopciucha.

POBIERZ - Deklaracja RPO ZIT

Jak złożyć deklaracje na wymianę pieca?
Więcej informacji: https://liszki.pl/mieszkaniec/ochrona-srodowiska/wymien-piec/

KONTAKT Z EKODORADCĄ

  • OSOBIŚCIE: Ul. Mały Rynek 2, 32-060 Liszki,  pok. nr 14
  • TELEFONICZNIE: 12 257 65 49,
  • MAILOWO: p.stadnik-chyrc@liszki.pl

Nie truj. Weź dotację. Wymień piec.