20 czerwca 2022 InformacjeKultura

III Festyn Gminno-Parafialny w Liszkach za nami!

19 czerwca na placu przed kościołem w Liszkach mieliśmy wspaniałe warunki do świętowania! Od samego rana trwały przygotowania sceny i okolicznego terenu, tak aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

III Festyn Gminno-Parafialny w Liszkach za nami!

W blasku promieni słonecznych, punktualnie od 13:00 dzieci ze szkół podstawowych z Kryspinowa, Liszek i Piekar zaprezentowały wszystkim zgromadzonym piękne programy artystyczne. Następnie byliśmy świadkami koncertu Gminnej Orkiestry Dętej w Liszkach, pod przewodnictwem kapelmistrza Dawida Roja. Po krótkiej przerwie na scenie pojawiały się na przemian: Zespół Czeremszyna z Ukrainy, a także Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka, który zaprezentował m.in. tańce i piosenki z Górnego Śląska, Beskidu Śląskiego, Górali Spiskich oraz z regionu lubelskiego i krakowskiego. Kulminacyjnym momentem festynu był występ gwiazdy wieczoru – zespołu Bayer Full, który przyciągnął na lisiecki rynek prawdziwe tłumy. Po ponad godzinnym występie przyszedł czas na zabawę taneczną z zespołem Creszendo. Imprezę zakończył kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni.

Za gastronomiczny wymiar festynu odpowiedzialne były: KGW Kryspinianki, Stowarzyszenie im. Św. Jana Kantego w Liszkach, Róże Żywego Różańca i Lisiecki Klub Seniora, a na wszystkie dzieci czekały dmuchańce. Podczas wydarzenia odbywała się również zbiórka darów na rzecz osób potrzebujących na Ukrainie, której efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji III Festynu Gminno-Parafialnego w Liszkach, a także wszystkim gościom.

Do zobaczenia za rok!

Galeria