18 sierpnia 2024 Informacje

81. Tour de Pologne UCI World Tour za nami!

W niedzielę, 18 sierpnia 2024 r. drogami gminy Liszki przemknął peleton 81 edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wydarzenie przyciągnęło wielu miejscowych kibiców, którzy na trasie przebiegającej m.in. przez Kaszów (Premia Specjalna Soudal), Liszki, Kryspinów i Cholerzyn mogli być świadkami rywalizacji czołowych ekip i kolarzy znanych z wielkich wyścigów.

Etap 7 Wieliczka – Kraków, po 142,1 km wyścigu zwyciężył Olaf Kooij z zespołu Visma, a zwycięzcą całego wyścigu został duński kolarz Jonas Vingegaard (również Visma). Najlepszym z Polaków - Rafał Majka (UAE Team Emirates) zajął 18 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dziękujemy służbom porządkowym, Policji oraz druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Liszki dbającym o bezpieczeństwo na drogach, w związku z czasowymi utrudnieniami w ruchu.