05 sierpnia 2022 Informacje

79. Tour de Pologne UCI World Tour za nami!

W piątek, 5 sierpnia 2022 r. drogami gminy Liszki przemknął peleton 79 edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wydarzenie przyciągnęło wielu miejscowych kibiców, którzy na trasie przebiegającej m.in. przez Kaszów (Premia Górska PZU), Liszki i Kryspinów mogli być świadkami rywalizacji czołowych ekip i kolarzy znanych z wielkich wyścigów.

Etap 7 Skawina – Kraków, po 177,8 km wyścigu zwyciężył Francuz Arnaud Demare z zespołu Groupama-FDJ, a zwycięzcą całego wyścigu został Brytyjczyk Ethan Hayter z zespołu INEOS Grenadiers. Najlepszym z Polaków okazał się Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski), który zajął 28 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W imieniu organizatorów, wójt Gminy Liszki Paweł Miś dziękuje służbom porządkowym tj. Policji oraz druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Liszki, dbającym o bezpieczeństwo na drogach, w związku z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym.